Oprogramowanie dedykowane szansą na rozwój firmy

Oprogramowanie dedykowane w celu usprawnienia działań firmy

Niemalże z dnia na dzień zwiększa się ilość firm oferujących oprogramowania komputerowe. Wzrost konkurencji skutkuje tym, że każda jednostka stara się zaoferować atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązania.

Efektem konkurencyjności jest oprogramowanie dedykowane, czyli tworzone na zamówienie konkretnego przedsiębiorstwa, w oparciu o indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz profil firmy.

Co może być wspomagane komputerowo?

Za pomocą aplikacji dedykowanych można wspomagać niemalże każdy proces, który zachodzi w obrębie przedsiębiorstwa. Warunkiem skorzystania z tej alternatywy jest możliwość przepływu informacji.

Wykorzystując oprogramowanie dedykowane można mieć pewność, że podejmowane działania przyniosą pożądane efekty, czyli zoptymalizują realizowane przez firmę przedsięwzięcia. Kwestia ta dotyczy praktycznie każdej płaszczyzny.

Zalety aplikacji dedykowanych

Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa, zapewniając w ten sposób optymalizację podejmowanych przez firmę działań. Oprogramowanie dedykowane może być modyfikowane i udoskonalane wraz z rozwojem przedsiębiorstwa:

- zapewnia optymalne wsparcie dla firmy zarówno w okresie wdrażania, jak i po nim;

- system dedykowany jest łatwy we wdrażaniu i przyjazny podczas użytkowania;

- jest funkcjonalny, bez problemu można dopasować go do rozwiązań używanych w przedsiębiorstwie (np. bazy danych, sieci itp.)

- nie posiada ograniczeń w zakresie licencji stanowiskowych, ponadto podczas tworzenia systemu dedykowanego istnieje możliwość nabycia praw współautorskich;

- aplikacje dedykowane są elastyczne i umożliwiają realizowanie zadań na różnych płaszczyznach i o różnym stopniu zaawansowania;

- oprogramowania dedykowane w prosty sposób można zintegrować z innymi systemami wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie.

Wady aplikacji dedykowanych:

- są to systemy dopiero stworzone, mogą więc pojawić się niezamierzone problemy, które powinien usunąć dostawca;

- upadek lub likwidacja dostawcy wiąże się z utratą serwisu;

- brak możliwości, ewentualnie spore ograniczenia w kwestii odsprzedania systemu innej firmie;

- brak możliwości weryfikacji, w jaki sposób program funkcjonuje w innych jednostkach;

- autor aplikacji nie ma obowiązku bezpłatnego rozwijania produktu;

- podczas tworzenia oprogramowania dedykowanego ujawniane są pewne tajemnice firmowe, dlatego też warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu systemów.

Czy korzystać z systemów dedykowanych?

Dzięki aplikacjom dedykowanym w znaczny sposób można zoptymalizować funkcjonowanie firmy, uzyskując tym samym pożądane efekty.