Zarabianie na wypełnianiu ankiet

Ankiety online za pieniądze

Wśród sposobów na zarabianie w domu przez Internet możemy wyróżnić tzw. płatne ankiety. Oto czym one są i dlaczego warto się nimi zainteresować.

Wypełnianie ankiet przez Internet

Obecnie w sieci funkcjonuje kilkanaście liczących się serwisów, oferujących wynagrodzenie za wypełnianie ankiet. Musimy jedynie zarejestrować nasze konto, a od czasu do czasu podsyłane nam będą kwestionariusze. Następnie, gdy już uzbieramy wystarczającą ilość środków, będziemy mogli je wypłacić.

Czy wypełnianie płatnych ankiet się opłaca?

Stopień opłacalności wypełniania ankiet przez Internet zależy w dużej mierze od naszych oczekiwań co do takiego rodzaju zarabiania. Nie jest tajemnicą, iż z pewnością nie stanie się ono naszym głównym źródłem utrzymania. Bardzo często może jednak stanowić miły dodatek na pokrycie drobnych wydatków. Należy przy tym pamiętać, że wynagrodzenie możemy otrzymać na kilka sposobów:

- przelewem bankowym

- przelewem na konto w serwisie Paypal

- w postaci bonu na zakupy

Wybór odpowiedniego serwisu

Mimo, iż wiele firm oferuje płatne ankiety, warto skupić się na tych najpopularniejszych, funkcjonujących na rynku już od dłuższego czasu. Dobrze jest także poświęcić dłuższą chwilę na przeglądnięcie regulaminu akceptowanego przez nas podczas rejestracji, dzięki czemu ustrzeżemy się sytuacji, w której firma powołująca się na jeden z jego punktów odmówi nam wypłaty wynagrodzenia.

Poszukując wiarygodnego serwisu, dzięki któremu będziemy wypełniać ankiety, możemy posłużyć się opiniami i doświadczeniami innych osób. Jeśli nie mamy znajomych, którzy próbowali zarabiać w ten sposób, możemy odwiedzić internetowe fora czy blogi.

Zapoznaj się z opiniami na temat portali

Warto przy tym traktować anonimowe opinie z przymrużeniem oka. Niekiedy bywają bowiem nie do końca uczciwe. Jeśli jednak w wielu źródłach znaleźliśmy liczne pozytywne bądź negatywne opinie o danej firmie, to z reguły możemy być pewni jej reputacji.

Poszczególne serwisy różnią się także opłacalnością płatnych ankiet. Dobrze jest to wziąć pod uwagę, ponieważ zazwyczaj otrzymujemy ograniczoną liczbę kwestionariuszy do wypełnienia. Lepiej więc, aby były warte jak najwięcej.

Jak zrobić więcej? 

Opcjonalnie możemy również rozważyć uczestnictwo w kilku programach tego typu. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie zarobić duże pieniądze za ankiety, ale i zyskamy porównanie poziomu świadczonych usług czy wysokości stawek.

Unikajmy jednak zakładania wielu kont w obrębie tej samej platformy. Bardzo często jest to działanie zabronione w regulaminie serwisu, które może skutkować ich permanentnym zablokowaniem (i utratą zgromadzonych na nich środków).