Dlaczego warto zdecydować się na pomoc statystyczną w publikacji naukowej?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele przygotowywana przez Ciebie publikacja do czasopisma naukowego może zyskać, jeżeli zdecydujesz się wzbogacić ją o opracowanie statystyczne? Na pewno zyskasz wtedy dodatkowe punkty, gdyż wyciągnięte przez Ciebie wnioski zostaną potwierdzone z uwzględnieniem kryteriów metodologicznych.

Zweryfikuj hipotezy statystyczne

Zanotowałeś wyraźne różnice pomiędzy zmiennymi i w związku z zaobserwowanymi korelacjami chcesz sformułować odważne tezy? Zanim to zrobić, pamiętaj wcześniej o weryfikacji istotności statystycznej. W tym celu najczęściej wykorzystywane są takie metody jak testy hi-kwadrat, rozkład studenta, a także analizy wariancji. Dopiero po pozytywnej weryfikacji wyników obliczeń jako istotnych statystycznie będziesz mógł stwierdzić z pełnym przekonanie, że występuje istotna statystycznie zależność pomiędzy zmiennymi. Dopuszczalny błąd statystyczny zwykle przyjmuje się na maksymalnym poziomie 0,05. Oznacza to, że można założyć co najwyżej 5% ryzyko, że uzyskany wynik analizy danych jest wyłącznie dziełem przypadku.

W jaki sposób najlepiej przeprowadzić obliczenia?

W dzisiejszych czasach mało kto przeprowadza już analizy statystyczne w sposób ręczny, przypisując wartości do wzorów. Znacznie szybszym, wygodniejszym i pozwalającym uniknąć pomyłem rozwiązaniem jest posłużenie się w tym celu oprogramowaniem komputerowym. Pozwoli to również na bieżąco weryfikować jakość oraz logikę gromadzonych w bazie danych. Obliczenia są dokonywane w sposób automatyczny, po czym ma miejsce generowanie graficznych raportów. Nie trzeba się poza tym obawiać o utratę danych – gwarantuje to moduł cyklicznego tworzenia kopii zapasowych.

Jaką formę może przybrać pomoc statystyczna?

Masz możliwość zdecydowania się zarówno na zlecenie kompleksowego projektu badań statystycznych, jak i wzięcia udziału w konsultacjach obejmujących wybrany obszar. Agencja statystyczna może także zweryfikować prawidłowość analizy, którą przeprowadziłeś samodzielnie lub przy pomocy innej firmy.

Podsumowanie

Zwiększ zatem swoje szanse na to, aby Twoja kariera nabrała wreszcie rozpędu. Skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia pomoc statystyczna w publikacji naukowej i zaskocz swojego recenzenta. Najlepiej, jeżeli zgłosisz się do firmy z wieloletnim doświadczeniem, która przeprowadza analizy danych z użyciem platformy komputerowej.