Panel badań internetowych

Firmy z rozwijającej się wciąż branży badawczo-rozwojowej, korzystają z coraz to nowszych metod prowadzenia badań. Skutecznością w realizacji badań cechują się przede wszystkim ankiety internetowe, najczęściej udostępniane w panelu internetowym. Bardzo często ankiety zamieszczane na tego typu panelach są płatne, co oznacza, że przez Internet można zarabiać nie tylko podczas sprzedaży internetowej. Korzyść z funkcjonowania tego typu ankiet jest obopólna. Respondent otrzymuje bonifikaty w formie finansowej, zaś firma realizująca badanie odnosi korzyść w formie oszczędności. Papierowy odpowiednik ankiety jest bowiem droższy aniżeli forma internetowa. Ponadto w trakcie realizacji badania w formie CAWI zdarza się mniej błędów aniżeli w trakcie badania PAPI, co jest jednym z istotniejszych powodów, dla którego wybiera się właśnie ten sposób ankietyzacji.

Punkty i nagrody

Wypełnianie ankiet online jest dziś coraz bardziej rozpowszechniane. Jest to przystępny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, przy stosunkowo niewielkim zaangażowaniu. Poprzez wypełnienie płatnych ankiet internetowych otrzymuje się punkty, których ilość jest z góry określona, przed wzięciem udziału w badaniu. Te z kolei można wymienić na pieniądze. Środki te można zarówno wypłacić z konta jak i wykorzystać w celu zapłaty za inne dobra. Dostępne są najczęściej na kontach typu PayPal. Gratyfikacja za wypełnienie ankiety wynosi najczęściej około kilka złotych, zgodnie z założeniami firmy badawczej. Rejestracja w panelu online nie jest jednoznaczna z przymusem udziału we wszystkich badaniach, na które otrzymuje się zaproszenie. Użytkownik podejmuje każdorazowo decyzję dotyczącą chęci udziału w poszczególnych badaniach. Regularne przebywanie w panelu może zaowocować coraz to większą korzyścią finansową.

Bezpieczeństwo danych na serwerach

Płatne ankiety okazują się być ciekawym sposobem na zarabianie pieniędzy bez większego zaangażowania i co najważniejsze bez inwestowania swoich środków. Jednym z wymogów stawianych zainteresowanym jest dostęp do Internetu za pomocą urządzeń typu PC, laptop, telefon, smart fon itp., co w dniu dzisiejszym jest standardowym wyposażeniem każdego domu. Ponadto wymaga się podania niektórych danych osobowych podczas rejestracji w panelu. Mimo wątpliwości wielu użytkowników, dane można uznać za całkowicie bezpieczne, ponieważ znajdują się na serwerach posiadających stosowne certyfikaty bezpieczeństwa informacji. Dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie na cele badania.