Fenomenalni programiści

Informatyka to dziedzina dla ludzi pochłoniętych pasją. Jej adepci idealnie przystosowali się do łączenia pracy i hobby. W świecie wirtualnym znajdują jednocześnie pracę i rozrywkę, łącząc radość, jaką daje im nowatorskie połączenie, umożliwiające przełom w projekcie informatycznym z radością, jaką czerpią z internetowej rozrywki. Zdarza się, że z uporem poszukują rozwiązania jakiegoś problemu, ucząc się niezliczonej ilości kodów programowania, przeglądając dziesiątki stron i poradników, czy oglądając how-to na youtube.com. Szaleni pasjonaci, dla których nie ma granicy pomiędzy pracą a zabawą to naukowcy naszych czasów, którzy potrafią popchnąć rzeczywistość dalej i dalej co dnia.

Geneza fenomenu

Część z nich nigdy nie osiągnie geniuszu, a jeszcze większa część – żadnego sukcesu w realnym świecie, jednak ich wiedza znacznie przekracza możliwości ludzi, którzy nigdy nie połknęli cyfrowego bakcyla. Część z nich wykorzysta swoje umiejętności pracując zdalnie dla firm zewnętrznych, a część spróbuje stworzyć własny biznes w Internecie. Przedział wiekowy domorosłych programistów znacznie się rozszerzył przez ostatnie 20 lat. Dzisiaj dorastający młodzi ludzie także często wybierają cybernetyczną rzeczywistość, która staje się w naturalny sposób przedłużeniem dzieciństwa spędzonego w świecie gier komputerowych. Młodzież jest często stosunkowo przedsiębiorcza i nastawiona na poszukiwanie sukcesu na wielu płaszczyznach, toteż młodzi zdolni programiści-pasjonaci często oferują swoje usługi za pośrednictwem Internetu.

Motor rozwoju

Przedsiębiorcy zastanawiający się nad rozszerzeniem oprogramowania w firmie nierzadko korzystają właśnie z usług tego typu. Programiści oferują znacznie więcej, niż duże koncerny dostarczycieli oprogramowania komercyjnego – z konieczności są nowatorscy, a tworzone przez nich aplikacje dedykowane uwzględniają wszelkie wytyczne zamawiającego. Oprogramowanie szyte na miarę stanowi najciekawsze pole popisu – niezależnie, czy chodzi o programy dla firm, aplikacje medyczne, czy aplikacje bazodanowe, oprogramowanie, które należy zaprojektować od podstaw, różniące się znacznie od dostępnego na rynku, stanowi godne wyzwanie dla pasjonata. Dzięki stałemu napływowi motywujących wyzwań programiści przyczyniają się do eksploracji nowych obszarów swojej dziedziny, wyznaczając nowe kierunki i ustalając kształt przyszłości dziedziny. To dzięki ich poszukiwaniom kiedyś zmiany nastąpią także w ofercie wielkich software’owych korporacjach. A wszystko po to, by zdecydowanie ułatwić pracę firm niezależnie od ich wielkości, małych, średnich i dużych. Każde przedsiębiorstwo może skorzystać na wdrożeniu aplikacji dedykowanej.